Güney Ege

Marmaris Merkez ve İçmeler

15.06.2003, Pazar/ Marmaris Merkez ve İçmeler

Her yere vardığımız gibi Marmaris’e de öğlen saatlerinde vardık. Önce bir çevre turu attık, İçmeler’e kadar gittik. Pek de uzak sayılmaz araları.

İçmeler çok şirin bir yer. Sokakları bana sanki dairesel bir labirentmiş gibi geldi. İçiçe dönen sokaklardan oluşuyor gibi yani. Marmaris’ten daha çok beğendim burayı. Ama İçmeler’İn koyu çok küçük. Marmaris’in genel olarak kıyısı taşlı.

Kalacak yer bulmak kolay olsun diye yolda gelirken gazetelere baktım, hem temiz hem de uygun fiyatlı olsun istedik ve Paşa Beach’i bulduk. 1 gece kalacak şekilde oda tuttuk. Yarım Pansiyon. Yerleşmeden önce saat 14.00 civarı öğlen yemeği yemek için hemen yakınları keşfe çıktık.

Deniz ve kum olayını pek beğenmedik. Zaten iyi boş bir yer de yoktu. Havuz başında biraz gölgeli arka plan şezlongları bulduk. Tüm günü havuz başında geçirdik. Akşam açık büfe yemeklerden sonra (otelin kalabalık olduğunu yemekte anladık bu arada) sahil boyunca yürüdük. Tüm sahil Marmaris’in merkezine kadar ışıl ışıl. Oteller ve önlerinde açık mekan çok ince zevkle dekore edilmiş restoranları, barları, discoları. Kıpır kıpır. Ancak oteller henüz tam kapasite dolu değiller.