Güney Ege

Fethiye

17.06.2003, Salı/ Fethiye

Yola çıktık ancak nerede kalacağımız konusunda pek fikrimiz yoktu. Marmaris’te yaptığımız gibi yine gazetelerden bakmak suretiyle kendimize kalacak bir yer bulduk. 4 yıldız, Hotel Aries’i bulduk. Fiyatı da uygun gelmişti. Ancak bilemezdik ki Çalış plajının kötü olduğunu. Adını bilirim ama meğer genelde kaliteli bir plaj olarak bilinmezmiş. Zaten bir de otel kıyıdan biraz uzakta kalıyordu, biz de üşendik, yine havuzu tercih ettik. Her şey bir yana zaten Marmaris'i terk ederken hava aniden ağırlaştı ve grileşti, güneş kayboldu. Biz de kendimizi şanslı saymıştık, mekanı değiştirmekte olduğumuzdan.

Otele girdiğimizde öğlen yemeği süresi son 20 dakikasına girmişti. HD olduğundan, etrafta da başka yiyecek sağlayacak bir yer bulunmadığından alel acele yemek yedik. Sonra da hazırlanıp havuza indik. 4 –5 yabancı turist ile iki de Türk çift vardı. Çok sessizdi. Otelin diğer bir tarafında da havuz varmış, faaliyetler orada olurmuş. Fakat biz yerleşmiştik bile.

Havuz başında 2 saat geçirmiştik ki tam çay ve pasta ikramı olduğu sıralarda yağmur bastırdı. Bastırdı demek aslında yanlış olur, yukarıda da belirttiğim gibi, o gün sabahtan zaten daha belliydi. Havuzda yüzerken de gri bulutlar kaplamıştı gökyüzünü. Baktık ki yağmur şiddetleniyor, şemsiyeler de geçirmeye başladı, toplandık çıktık odaya. 

Yağmur gece boyu sürdü. Bu otelde 1 gece kaldık.